Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Chór TON

       Chór TON wzbogaca liturgię Mszy Świętych w parafii Św. Franciszka od lutego 2007 r. W skład zespołu wchodzą parafianie i osoby, które dojeżdżają na próby i Msze Święte z odległych dzielnic Łodzi. Zespół ćwiczy w każdą środę od godz. 19.00, a rezultaty pracy można usłyszeć zazwyczaj w niedziele na Mszach Świętych o godz. 9:30. 

       Repertuar chóru to kilkadziesiąt pieśni począwszy od "Bogurodzicy" czy "Alleluja" J.F.Haendla, po współczesne opracowania i kompozycje P. Bębenka i E. Morricone. Chórzyści biorą udział w procesji Bożego Ciała, śpiewając przy każdym ołtarzu kompozycje księdza Eugeniusza Gruberskiego. W Niedzielę Palmową śpiewacy wykonują Pasję wg. Św. Mateusza, w niedziele Wielkiego Postu i podczas Drogi Krzyżowej rozbrzmiewają pieśni postne, a w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego największą radość wszystkich chórzystów wyraża odśpiewanie "Alleluja" J.F. Haendla.

       Zespół pilnie pracuje ciągle ucząc się nowych utworów, a śpiew czterogłosowy jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza, że większość członków nie ma przygotowania muzycznego. Nieco odpoczynku zespół zaznaje w czasie okazjonalnych spotkań np. podczas "Opłatka", "Jajka"czy zakończenia roku szkolnego, które odbywa się zawsze na łonie natury.

Chór prowadzi nasza organistka - Paulina Twardowska. Opiekunem chóru TON jest ksiądz proboszcz Wiesław Dura