Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Schola

       Jednym z wymiarów głoszenia Ewangelii w kościele żartem śpiew, śpiew wraz Ze słowami stanowiący "integralną CZĘŚĆ uroczystej liturgii". Tak uczy Konstytucja o liturgii "Sacrosanctum Concilium" Soboru Watykańskiego II. 

       Encoding Słowa Konstytucji Mówią o randze głoszenia Ewangelii przez śpiew: "muzyka kościelna JEST Tym świętsza, im ściślej zwiąże SIĘ z czynnością liturgiczną, Już się serdeczniej wyrażając modlitwę, Już się przyczyniając sie zrobić jednomyślności, Już wreszcie nadając uroczysty Charakter obrzędom świętym" [KL112] ,

Schola działająca Przy parafii Świętego Franciszka z Asyżu śpiewa w Każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 I Bardzo stara SIĘ sprostać wymaganiom stawianym w Konstytucji o liturgii. 

       Scholanki spotykają SIĘ W Każdą sobotę o godz. 8,45 iz Wielkim zapałem uczą SIĘ pieśni i piosenek religijnych. Pokonują Trudy poznawania tekstów z Księgi Psalmów. Od pewnego Czasu repertuar Zespołu JEST wzmocniony przez akompaniament gitary i saksofonu altowego (na saksofonie gra nasza scholanka Magda :).

 

       Jeśli jestes osobą Która Lubi śpiewać i Chce śpiewać w Czasie Mszy Świętej na chwałę Pana, Zapraszamy w Każdą sobotę na godzine 8.45. Jedynym kryterium Przyjęcia Młodych dziewcząt zrobić Scholi parafialnej żartem posiadanie Słuchu muzycznego í zapału zrobić Nauki śpiewu. Przyjdź, czekamy na Ciebie !!!

 

Scholę prowadzi nasza organistka - Paulina Twardowska. Opiekunem ZE JEST strony parafii ks. Stefan Bujak. 

 

 

  • 001_schola_net
  • 010_Schola_int