Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

        Moi drodzy, miesiąc październik to miesiąc przepiękny w bogactwie duchowym. Razem z NMP rozważamy Historię Zbawienia, jak to Pan Bóg wkracza w naszą historię życia. Trwajmy w zachwycie wiary, nadziei i miłości z naszą Matką. Pozwólmy się oddać kontemplacji, a św. Franciszek, nasz patron niech nam pomaga, jak miłość pełnić tu i teraz. Szczęść Boże. 

                                                                                                                                                                                  ks. Robert

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Informacje

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna jest odprawiana o godzinie 7.00.
  • Zapraszamy do lektury październikowego numeru Głosu Świętego Franciszka
  •  

 

 Ogłoszenia

                                                     XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA - DZIEŃ PAPIESKI 13.10.2019r

                                                       

1. W całej Ojczyźnie obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. We wszystkich kościołach są zbierane do specjalnie przygotowanych puszek ofiary na papieski fundusz stypendialny. Zebrane pieniądze będą stanowić stypendium dla ubogiej a zdolnej młodzieży. 

   Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działających w szkołach na terenie naszej parafii po Mszach św. rozprowadza „kremówki”. Dochód przeznaczony jest na działalność Szkolnych Kół Caritas. Niech te słodkości, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Gościmy dzisiaj także stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dziś także, 13. października, nabożeństwo fatimskie podczas modlitw różańcowych wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00.

   Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Przed nami miesiąc listopad, w którym w szczególny sposób chciejmy pamiętać o swoich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska tzw. modlitwa wypominek. W nadchodzącym roku nasi zmarli będą wspominani w wypominkach o godz. 7.15; 9.15 i 10.45 przed Mszą św. niedzielną oraz podczas Mszy św. o godz. 18.00, w każdy ostatni piątek miesiąca. Kartki wypominkowe po wypełnieniu należy przekazać kapłanowi lub złożyć w kancelarii parafialnej.

4. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę w dniu 22. października, w święto św. Jana Pawła II, do Radzymina koło Warszawy, do sanktuarium św. Jana Pawła II i miejsca Cudu nad Wisłą. Wyjazd o godz. 6.00 z kościoła św. Franciszka z Asyżu. Koszt 80,- zł, w tym obiad. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz pod numerem 601-507-193 Ksiądz Tadeusz.

5. Komunikaty Kurii Biskupiej - link.

6. Tygodniki katolickie nabywamy przy wyjściu z kościoła.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Mieszek l. 91, Benedykta Jaros l. 91, Józef Krępa l. 90, Jadwiga Kaniewska l. 89, Jacek Maciejewski l. 59.