Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 
 

Słowo Księdza Proboszcza


            
     Gdyby Chrystus nie Zmartwychwstał daremna by była nasza wiara. Tę prawdę wyrażoną przez św. Pawła musisz uświadomić sobie w czasie Wielkiego Postu. By zmartwychwstać trzeba się nawrócić, trzeba ciągle się nawracać. Nasze życie to ciągłe nawracanie się, to ciągłe zaczynanie od nowa. Nasze życie to stan wewnętrznej walki, aby zawsze być przy Bogu. 
      Mimo naszej słabości, mimo naszych upadków, każde nawrócenie jest świadectwem, że jesteśmy po stronie Boga, a nie po stronie szatana, po stronie dobra, a nie po stronie zła, które wciąż chce zawładnąć wnętrzem człowieka. Każde nawrócenie zbliża nas do zmartwychwstania, które jest przejściem do życia, nigdy się nie kończy. Amen. 

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

W dniu 26 kwietnia w piątek w kinie Silver Screen przy al. Piłsudskiego 5  o godzinie 10:30 odbędzie się projekcja filmu o Św. Faustynie – Miłość i Miłosierdzie. Cena biletu 15 zł.  Osoby chętne prosimy o zapisywanie się u ministrantów rozprowadzających gazety lub w zakrystii. Podajemy imię i nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
Zapisy w 1. i 2. dzień Świąt.
W Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia zapraszamy na godzinę 14:00 do parku Juliusza Słowackiego. Zabieramy ze sobą obrazy Jezusa Miłosiernego. Gromadzimy się przy Krzyżu - miejscu objawienia Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie. Następie wyruszymy do naszego kościoła gdzie o godzinie 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego

 

 

 Ogłoszenia

             21 IV 2019             NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO


1.Świętując wraz z całym Kościołem Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, by przeżycie tajemnicy Jego Paschy uczyniło nas na nowo Jego gorliwymi uczniami i świadkami. Niech pewność Jego ostatecznego zwycięstwa nad śmiercią pokona wszelki lęk i smutek. Niech pokój Jezusa stanie się w pełni Waszym udziałem.
    Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W najbliższą niedzielę zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego przynosimy do kościoła pobrane wcześniej skarbonki, do których składaliśmy ofiary, jako owoc naszej wielkopostnej pokuty. Skarbonki składamy do kosza w prawej nawie kościoła.

2.Członkom zespołów parafialnych i wszystkim drogim parafianom, którzy przyczynili się do:
      - odprawienia rekolekcji parafialnych,
      - przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia,
      - urządzenia Ciemnicy i Bożego Grobu,
składamy chrześcijańskie podziękowanie - „Bóg zapłać!”.

3.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek odprawiania Mszy św. jak w niedzielę. Zbiórka ofiar do puszek w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.
    W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas Łódzkiej.

4.Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na dwudniową pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 4. i 5. maja, do sanktuariów Gór Świętokrzyskich: Święty Krzyż, Święta Katarzyna, Wąchock, Pustelnia Złotego Lasu, Godów, Kurozwęki oraz Szydłów - polskie Carcassonne, miejscowość z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym i murami. Koszt 200,- zł, wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. W cenie nocleg, dwa posiłki, ubezpeczenie, wszystkie wstępy oraz przewodnicy.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, Idziemy oraz nasze pismo parafialne Głos Świętego Franciszka. Polecamy także Przewodnik Katolicki rozprowadzany od niedawna w naszej parafii.                                                      22 IV 2019                PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY


1.    Dzisiejsza zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.
    Jutro, jak co roku, pielgrzymka maturzystów z naszej archidiecezji na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

2.    Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej odbędzie się 26. maja, a Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 28. maja br.
    Już dzisiaj polecajmy Bogu tych, którzy zostaną umocnieni Duchem Świętym w sakramencie Bierzmowania.

3.    Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na dwudniową pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 4. i 5. maja, do sanktuariów Gór Świętokrzyskich: Święty Krzyż, Święta Katarzyna, Wąchock, Pustelnia Złotego Lasu, Godów, Kurozwęki oraz Szydłów - polskie Carcassonne.  Koszt 200,- zł, wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła. W cenie nocleg, dwa posiłki, wszystkie wstępy oraz przewodnicy.

4.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, Idziemy oraz nasze pismo parafialne Głos Świętego Franciszka. Polecamy także Przewodnik Katolicki rozprowadzany od niedawna w naszej parafii.