Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

 

 

Słowo Księdza Proboszcza


            
     Zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca trzymamy płonące świece w naszych rękach. Chrystus, światłość świata, przypomina nam, że i my mamy być światłością dla tych, których spotykamy w naszym życiu. Nie możemy tego wykonać bez trwania w Chrystusie. To On powiedział: Trwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w Was. Jak to nasze trwanie wygląda? Brakuje nam czasu na modlitwę, lekturę Pisma świętego i niedzielną Eucharystię. Życie Boże w nas nie promieniuje lecz tylko się tli.
        Jeśli chcesz dać swoim najbliższym i tym, których spotykasz to, co decyduje o wielkości człowieka, musisz na nowo zaprosić Chrystusa do swego życia. Musisz w nim trwać. Musisz świecić Jego światłem. Musisz żyć Jego słowem i karmić się Jego Ciałem.

                                                                                                                                                                                  ks. Wiesław Dura

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Zachęcamy i zapraszamy

  • Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety internetowej dotyczącej życia w parafii, która dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/ankieta-parafia  Do jej wypełnienia zachęca ks. arcybiskup Grzegorz Ryś

 

 Ogłoszenia

                                                 17 II 2019r.    VI NIEDZIELA ZWYKŁA 


 
1. 
Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 26. lutego br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5). Gościem spotkania będzie ks. dr Sławomir Wasilewski proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Makowie, były rektor WSD w Łowiczu.

2. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

3. Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę w dniu 6. kwietnia, w sobotę, do Kałkowa-Godowa Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Misterium Męki Pańskiej. 

   Misterium wystawiane jest w auli tego sanktuarium (nie na wolnym powietrzu). W programie Msza św., Misterium Męki Pańskiej, zwiedzanie sanktuarium, obiad. Koszt 120,- zł, wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła.

4. Polecamy prasę katolicką, tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy” oraz nasze pismo parafialne "Głos Świętego Franciszka"

5. Komunikaty z Kurii Biskupiej - link