Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

WITAMY KSIĘDZA PROBOSZCZA - 6.07.2019r.
 
 
 

Powitanie Księdza Proboszcza


            
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

        Moi Drodzy Parafianie, mali parafianie, duzi i najstarsi. Miesiąc wrzesień, który się zaczął to czas "polskiej jesieni", czas nauki dla dzieci i młodzieży, to moment w przygotowywaniu się do.... działań wszelakich również i w wierze. We wrześniu razem przeżywamy wspomnienia NMP Siewnej i Imienia NMP i uroczystość Krzyża świętego. Pytamy się, nie o to kim jestem, ale jaki jestem dla: bliźnich i dla Pana Boga? Czy wiara mi pomaga we wzroście życia ? Radości wszelkiej we wzroście WIARY Wam wszystkim życzę.

       

                                                                                                                                                                                  ks. Robert

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Informacje

  • 7 lipca 2019r. posługę proboszcza przyjął ks. Robert Kaczmarek. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 nastąpiło uroczyste Wyznanie Wiary oraz złożenie przysięgi wierności Kościołowi - film
  • UWAGA !!! Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna będzie odprawiana o godz. 7.00. 

 

 Ogłoszenia

                                                     XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA   22.09.2019r

                                                       

1. Od października, w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), pierwsza Msza św. poranna będzie odprawiana o godz. 7.00. Nabożeństwo różańcowe w każdą sobotę października będzie odprawiane po Mszy św. z godz. 8.00, a nie wieczorem. W pozo-stałe dni tygodnia bez zmian. Prosimy wszystkich, którzy zamówili w miesiącu październiku i listopadzie intencje na godz. 6.30 o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Intencje mszalne już można zamawiać na rok 2020.

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 16.00, spotkanie katechetów z księdzem proboszczem. W tym tygodniu w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w parafialnych wypominkach oraz tych, którzy odeszli od nas w miesiącu wrześniu.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę do miejsca objawień Matki Bożej w Medjugorje oraz zwiedzania Bośni i Chorwacji, w dniach od 11. do 19. października. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata rezerwacyjna 300,- zł.

4. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zaprasza na cykl wy-kładów poświęconych duchowości Świętej Siostry Faustyny i Bożego Miłosierdzia. Spotkania w ramach działalności Stowarzyszenia FAUSTYNIUM odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17.00 w Klasztorze przy ul. Krośnieńskiej 9 (dom Siostry Faustyny) w Łodzi. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w przeddzień liturgicznego święta św. Faustyny, tj. 4 października br. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

   Program spotkania

   17.00 – Msza św.

   17.45 – konferencja: FAUSTYNIUM – charyzmat i działalność Apostołów Miłosierdzia

   18.10 – przerwa 

   18.25 – konferencja: Siostra Faustyna – łódzka Święta

5. Komunikaty Kurii Biskupiej przeczytamy na wywieszce przed kościołem. 

6. W związku z projektem obywatelskim w sprawie bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 7, nauczyciele i uczniowie tej szkoły będą zbierać podpisy dla poparcia inicjatywy oraz udzielać informacji związanych z tym projektem.

7. Od 25. września w naszej parafii, po Mszy św. o godz. 18.00, nowenna do św. Franciszka przed odpustem parafialnym.

8. W pierwszą niedzielę miesiąca października na Mszę św. o godz. 18.00 zaprasza-my kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami.

9. Polecamy prasę katolicką jak zwykle do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10.W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Perendyk l. 93, Stanisława Kuran l. 83.